• CZ
 • |
 • EN
 • INOVAFÓRUM

  loga_vertikal.JPG

  29.4.2013 - Prezentace Inovacentra ČVUT na Fakultě stavební

  KS_FSv.jpg

  První plánovanou přednášku v rámci INOVAFÓRA vedl Ing. Jakub Hruška, manažer oddělení trasferu technologií Inovacentra ČVUT v Praze. Přednáška se konala v budově Fakulty stavební a zúčastnili se jí zástupci jednotlivých kateder této fakulty.

  Na úvod Ing. Hruška položil dvě otázky k zamyšlení: „Má komercionalizace cenu? Jak si představujete, že by Vám Inovacentrum ČVUT mohlo pomoci?“ Pak zahájil svou prezentaci, nejdříve hovořil o historii Inovacentra od jeho vzniku v roce 2010. Následně představil nabídku služeb pro akademiky, kde vyzdvihl naše odborné poradenství a technickou podporu pro jednotlivce i týmy. Dále vyjmenoval jednotlivá oddělení společnosti a zdůraznil jejich význam. Hruška účastníkům představil hospodářské výsledky Inovacentra za loňský rok, uvedl množství a finanční objem zakázek spolupráce s průmyslem, grantů, transferu technologií, formy medializace práce vědců v ČVUT a další. Představen byl podnikatelský inkubátor InovaJET, který je zaměřený na motivaci studentů k podnikání a pomáhá začínajícím firmám uchytit se na trhu. Ing. Hruška na konci své prezentace vyzdvihl své oddělení trasferu technologií, které se stará o přenos znalostí do praxe a z praxe do výzkumu.

  Na závěr prezentace Inovacentra ČVUT se Ing. Hruška znovu dotázal na své otázky, které společně s publikem zodpověděl. Následné diskuze se zúčastnili i další kolegové z Inovacentra ČVUT. Ing. Hrstka z oddělení obchodu ještě jednou zopakoval přednosti svého oddělení a hlavně jeho nabídku. Vyzval také k identifikaci kvalitních technologií a vstřícnosti akademiků. Diskuze se rozpoutala s konkrétními dotazy příchozích. Otázka: „Pomůžete nám zmapovat a kontaktovat trh?“ byla položena zástupci katedry mapování a kartografie. Svůj projekt „prolongátoru“ představil zástupce katedry mechaniky a předeslal, že projekt je již připraven pro klinickou praxi.

  Následovala přestávka s občerstvením, při které se jednotliví zájemci o spolupráci s Inovacentrem ČVUT dali do hovoru s členy týmu Inovacentra ČVUT a tím byla akce úspěšně zakončena.  Copyright (c) 2014 - Inovacentrum - All rights reserved

  Inovacentrum ČVUT
  Bílá 2571/6
  160 00 Praha 6