• CZ
 • |
 • EN
 • INOVAFÓRUM

  loga_vertikal.JPG  23.5.2013 - CONTINENTAL AUTOMOTIVE - vysokotlaká čerpadla

  KS_Continental-01.jpg

  V rámci cyklu Inovafórum se dne 23. května, 2013 uskutečnila diskuze u kulatého stolu se společností CONTINENTAL AUTOMOTIVE na téma vysokotlaká čerpadla. Ing. Tomáš Thér z firmy Continental Automotive Czech Republic s.r.o., Trutnov představil světového lídra v oblasti automobilového průmyslu. Continental hledá partnery k řešení některých témat, výsledky bude poté aplikovat v praxi.

  Ing. Thér otevřel diskuzi úvodní prezentací společnosti Continental. Poukázal na světovost firmy, která má zastoupení na všech kontinentech. Společnost Continental v České republice působí v závodech v Adršpachu, Brandýse nad Labem, Frenštátě pod Radhoštěm, Jičíně, Otrokovicích a Trutnově a zaměstnává téměř 13 000 zaměstnanců. V České republice vyrábí palivové dopravní jednotky, palubní přístroje, ovládací panely klimatizací, rádia a navigační systémy, brzdové válce a posilovače brzd, senzory, elektronické řídicí systémy, trysky, čerpadla a pumpy, ventily, hadicové systémy, motory pro topení, pláště pneumatik pro osobní a nákladní automobily a pro autobusy, dodávky a speciální stroje, ventilaci a klimatizaci a další. Hlavním předmětem prezentace Ing. Théra byly dieselová a benzinová vysokotlaká čerpadla s podrobným portfoliem vývoje. Jedno z čerpadel jsme si mohli při diskuzi osahat a prostudovat v řezu. Výrobní závod v Trutnově plánuje nové projekty v přímé spolupráci s vývojovým centrem v Rodingu v Německu. Pro tento účel nabízí nové pracovní příležitosti, ale i příležitosti pro studentské stáže jak u nás tak i v Německu. Dále firma Continental poptává schopné partnery pro vlastní řešení vývojových projektů.

  Projekty možné budoucí spolupráce

  Ing. Thér představil i konkrétní témata projektů k řešení. První se týká vlastností materiálu železných komponentů, speciální analýzy a návrhů na aktualizace specifikací. Možnost spolupráce s univerzitou se nabízí v rámci menšího projektu na období čtvrt roku. Tento projekt by byl i vhodným tématem na diplomovou práci.

  Druhým tématem je porozita materiálu a jeho hodnocení. Vzhledem k problematice zaměřené na detekci porozity při standartní sériové výrobě a její vyhodnocování se jedná o dlouhodobý projekt. Zároveň se uvažuje o podpoře projektu formou konzultací.

  Třetím tématem jsou hydraulické vlastnosti systémů, i zde hledá Continental experta k řešení. Je možné uskutečnit i školní seminář, pokud má potencionální partner s pořádáním seminářů zkušenosti. Výpočty tolerance se týkají geometrické tolerance, tolerance při výpočtech a tolerance řetězů.

  Další téma je zaměřeno na korelační analýzy a s tím spojené statistiky. V této oblasti je nutno vyškolit specialisty. Ideální by byly měsíční stáže zaměřené na jednotlivá měření. Každé vysokotlaké čerpadlo je testováno na testovací stolici v rozsahu pěti minut, při čemž je vyhodnoceno až 150 parametrů, které definují, co zákazník od čerpadla očekává. Dlouhodobým projektem v rámci diplomové práce bude akustické monitorování s analýzou čerpadla.

  Další možnosti spolupráce vidí Continental i na menších projektech a školeních.

  Závěry z diskuze

  Poslední částí setkání byla diskuze s dotazy a návrhy k navázání konkrétních kontaktů a dohodnutí spolupráce. Všechna zmiňovaná témata zaujala účastníky z jednotlivých fakult Českého vysokého učení technického v Praze.  Ing. Petr Kolář z výzkumného centra pro strojírenskou techniku a technologii přinesl vlastní návrhy k podnícení spolupráce výzkumného centra s firmou Continental. Ing. Thér uvítal zájem a návrhy jednotlivých účastníků diskuze a slíbil zpracovat a kontaktovat každého z navrhovatelů řešení. Inovacentrum ČVUT považuje tuto akci za úspěšné obchodní jednání.  Copyright (c) 2014 - Inovacentrum - All rights reserved

  Inovacentrum ČVUT
  Bílá 2571/6
  160 00 Praha 6