• CZ
 • |
 • EN
 • CMS pro začínající podnikatele

  CMS-01 small.jpg

  SEMINÁŘE: Základy práva pro začínající firmy

  Inovacentrum ČVUT v exkluzivní spolupráci s advokátní kanceláří CMS organizuje sérii seminářů o základech práva pro začínající podnikatele.

  CMS se v roce 2012 stala právní firmou roku v regionu střední a východní Evropy - získala Chambers Europe Awards for Excellence. V roce 2012 se, mimo jiné, kancelář stala i právní firmou roku v České republice podle hodnocení International Financial Law Review. Profil CMS ke stažení.

  Kdy: poslední čtvrtek v měsíci od 18:00 do 20:00 hodin

  Kde: v sídle společnosti CMS, Palladium, Na Poříčí 1079/3a, 110 00, Praha 1

  Program:

  28. 2. 2013 – „Základy práva a základní právní termíny"
  Základy práva a základní právní termíny, rozdělení právních systémů, právo soukromé a veřejné, moc zákonodárná, výkonná i soudní, objektivní a subjektivní odpovědnost, občanskoprávní delikt, trestný čin a přestupek, platnost a účinnost právního předpisu, právní moc a vykonatelnost rozhodnutí. - REGISTRACE UZAVŘENA.

  28. 3. 2013 – „Smlouvy“
  Úskalí při uzavírání smluv, platnost smlouvy, důsledky neplatnosti smlouvy, rozdíl mezi postoupením pohledávky a převzetím dluhu, sjednání platné smluvní pokuty, ukončení nevýhodné smlouvy, vznik typologie a zánik smluvních vztahů, základní instituty smluvního práva.

  ZMĚNA TERMÍNU: pondělí 29. 4. 2013 – „Obchodní společnosti a cenné papíry“
  Základy obchodního práva, formy obchodních společností dle práva ČR, založení a vedení společnosti. Druhy cenných papírů a jejich uplatnění při podnikání s důrazem na akcie a směnky.

  30. 5. 2013 – „Spory“
  Řešení sporů z pohledu teorie i praxe, jak sporům předcházet, jak spory začínají, probíhají a končí. Je lepší rozhodčí soud nebo klasický soud? Spory se zahraničními subjekty (EU, mimo EU).

  27. 6. 2013 – „Pracovní právo, ochrana spotřebitele, ochrana osobních údajů“
  Úvod do pracovního práva, výklad základních institutů, flexibilnější formy zaměstnání. Jak zachovávat práva zákazníků, čeho se zdržet, povinnosti z oblasti ochrany osobních údajů.  Copyright (c) 2014 - Inovacentrum - All rights reserved

  Inovacentrum ČVUT
  Bílá 2571/6
  160 00 Praha 6