• CZ
 • |
 • EN
 • Stáhněte si naše tisková sdělení

  Další informace a kontakt pro novináře:

  Aneta Zemanová
  M +420 777 456 907
  E zemanova@inovacentrum.cvut.cz

  Tiskové zprávy

  Podnikatelský inkubátor ČVUT, InovaJET, vás zve na den otevřených dveří

  Praha, 12.11.2014

  Přijďte se 20. listopadu 2014 od 9:00 hodin podívat do prostor podnikatelského inkubátoru ČVUT do Opletalovy ulice 929/22 na Praze 1. Prohlédnete si zázemí a kancelářské prostory inkubátoru a seznámíte se s představiteli úspěšných firem, které už inkubátorem prošly. Odpoledne se můžete zúčastnit workshopu o tom, jak vhodně a atraktivně prezentovat svůj podnikatelský záměr a můžete se nechat inspirovat v diskuzi o aktuálních možnostech podpory začínajících podnikatelů. Večer jste zváni na networking a občerstvení do Národní technické knihovny. Registrujte se na jakoukoliv část programu nebo na celý den na www.inovacentrum.cvut.cz/re/openhouse.

  Celý článek

  Pražští začínající podnikatelé uspěli na mezinárodní soutěži

  Praha, 23.6.2014

  Mezinárodním finále SMART Campus vyvrcholil dvouletý evropský projekt na podporu začínajících podnikatelů - i.e. SMART. 35 nejlepších týmů ze sedmi evropských regionů (Bratislava, Vídeň, Budapešť, Modena, Benátky, Praha a Stuttgart) se setkalo v Bratislavě, aby představilo své unikátní business nápady a před publikem a porotou změřilo své síly.

  Celý článek

  Zástupci kanadské univerzity představí na půdě ČVUT kooperativní vzdělávání

  Praha, 6.6.2014

  V pondělí 9. června se od 10 hodin dopoledne uskuteční v prostorách nové budovy Fakulty architektury Českého vysokého učení technického v Praze (Thákurova 9, Praha 6) seminář o kooperativním vzdělávání s představiteli kanadské University of Waterloo. Akci pořádá ČVUT v Praze ve spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci a Velvyslanectvím Kanady v České republice. Záštitu nad seminářem převzal velvyslanec Kanady v ČR pan Otto Jelinek.

  Celá zpráva

  Fond ČVUT podpoří uplatnění tvůrčí práce v praxi

  Praha, 30.5.2014

  České vysoké učení technické v Praze oznamuje otevření Fondu pro zavádění vynikajících výsledků vědy a výzkumu do praxe. Fond podpoří projekty doporučené Radou ČVUT pro komercializaci po zhodnocení jejich technologicko-tržního potenciálu. Vybraným projektům poskytne ČVUT financování z Fondu i odbornou pomoc při uplatnění na trhu.

  Celá zpráva

  Podnikatelský inkubátor ČVUT InovaJET se přestěhoval a nabírá nové firmy

  Praha, 23.5.2014

  InovaJET, podnikatelský inkubátor ČVUT, se přestěhoval do nových prostor. Od pondělka 26.5.2014 funguje InovaJET ve 2. patře budovy v ulici Opletalova 929/22 v centru Prahy. Všechny služby InovaJETu zůstávají stejné a inkubátor právě otevírá další kolo náboru nových firem s nástupem v říjnu 2014.

  Celá zpráva

  Novým vynálezům a technologiím se otevírá cesta na trh a k lidem

  Praha, 17.1.2014

  ČVUT získalo dotaci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a na podzim 2013 zahájilo realizaci celkem tří projektů na podporu pre-seed aktivit na mimopražských pracovištích ČVUT. Projekty jsou součástí Operačního programu Výzkum a Vývoj pro Inovace (OP VaVpI) a jsou určeny na podporu využívání výsledků vědeckého výzkumu a vývoje.

  Celá zpráva

  Konference podpoří začínající podnikatele, aby uspěli v zahraničí

  Praha, 17.10.2013

  20. listopadu 2013 se v Národní technické knihovně v Praze-Dejvicích uskuteční konference s názvem Go Global!, jejímž cílem je pomoci začínajícím firmám k expanzi na zahraniční trhy. Podnikatelé se dozvědí, jaké instituce mohou žádat o podporu a co fungovalo u firem, které úspěšně rozšířily svou činnost do Evropy, Asie, na Blízký východ nebo do Kanady a USA. Zájemci se mohou registrovat na www.inovacentrum.cvut.cz.

  Celá zpráva

  Inovacentrum ČVUT v exkluzivní spolupráci s CMS připravilo sérii seminářů o základech práva pro začínající podnikatele

  Praha, 28.1.2013

  Již 28. 2. 2013 se uskuteční první ze série 5 seminářů zaměřených na základy práva, které by měl znát každý podnikatel. Semináře se budou od února do června konat každý poslední čtvrtek v měsíci od 18:00 hodin v sídle společnosti CMS, účast je pro začínající podnikatele zdarma.

  Celá zpráva

  Unikátní inkubátor ČVUT InovaJET opět hledá nové technologické firmy

  Praha, 29.11.2012

  Do 13. 12. 2012 mají studenti, absolventi i akademici unikátní možnost, přihlásit se se svým projektem z oblasti technologických inovací do inkubátoru ČVUT InovaJET. Díky tomuto jedinečnému projektu dostanou možnost rozjet vlastní podnikání a až na 18 měsíců získat kompletní zázemí pro svou rodící se firmu. Součástí servisu, který bude začínajícím podnikatelům poskytován v rámci ČVUT InovaJETu, je i tým zkušených mentorů, kteří pomohou se vším, co je v podnikatelských začátcích potřeba. Vzniklé subjekty budou následně napojeny na živou komunitu malých a středních firem. 

  Celá zpráva

  Inovacentrum ČVUT buduje své pobočky i na pracovištích ČVUT ve Středočeském kraji

  Praha, 27.7.2012

  Za téměř 34 mil. korun z OP VaVpI budou v rámci projektu s názvem InovaNET během let 2012 – 2015 vybudovány pobočky centra technologického transferu při ČVUT i na středočeských univerzitních pracovištích. 

  Celá zpráva

  Konference o odstraňování bariér v podnikání a transferu technologií nabídne konkrétní návody, jak uspět 

  Praha, 1.11.2011  

  Konference se zaměří na praktické příklady překonávání bariér v uplatnění výsledků vědy a výzkumu v praxi a na podporu začínajícího podnikání ve Velké Británii a v České Republice.

  Celá zpráva

  Síť 11 partnerů ze 7 zemí podpoří spolupráci mezi podniky a univerzitním výzkumem v celém středoevropském regionu

  Praha, 16.9.2010

  V Praze na ČVUT odstartoval 13. září 2010 projekt Central Europe Branch Based Innovation Support (CEBBIS), ve kterém se spojilo 11 partnerů, aby podpořili zavádění inovací a zlepšili spolupráci v oblasti přenosu výsledků vědy a výzkumu do malých a středních podniků na území celé střední Evropy. CEBBIS tak má potenciál zlepšit situaci i v České republice, kde je spolupráce firem a univerzit v Evropě jedna z nejhorších.

  Celá zpráva  Copyright (c) 2014 - Inovacentrum - All rights reserved

  Inovacentrum ČVUT
  Bílá 2571/6
  160 00 Praha 6